Premier Mateusz Morawiecki odpowiada na propozycję Donalda Tuska

W sobotę w Płońsku odbył się zjazd Platformy Obywatelskiej, na którym swoje przemówienie wygłosił m.in. lider partii Donald Tusk. – Dziś Polska znajduje się na granicy Unii Europejskiej, w dosłownym i politycznym znaczeniu tego słowa. Znam Kaczyńskiego i jego wężową politykę – powiedział były premier, dodając, że w ostatnich tygodniach rządzący wielokrotnie testowali, jak daleko mogą się posunąć, aby „wyprowadzić Polskę z UE”. Politycy Prawa i Sprawiedliwości o Unii Europejskiej.

Tusk proponuje zmiany w Konstytucji

W sobotę w Płońsku odbył się zjazd Platformy Obywatelskiej, na którym swoje przemówienie wygłosił m.in. lider partii Donald Tusk. – Dziś Polska znajduje się na granicy Unii Europejskiej, w dosłownym i politycznym znaczeniu tego słowa.

Lider PO opowiada się za modyfikacją Konstytucji, w szczególności art. 90, który dotyczy delegowania uprawnień organizacji międzynarodowej i ratyfikacji umów międzynarodowych. Nie mówi jednak, jaką większością Sejmu czy Senatu te porozumienia są ogłaszane.

– Jest artykuł 90, gdzie jest to możliwe, a właściwie powinniśmy napisać, że można wyjść z UE, jeśli jest przynajmniej taka sama większość parlamentarna, jak przed wejściem do UE, c’ czyli 2/3. Możemy to ustawić w ciągu kilku tygodni i zrobić to, to naprawdę bardzo prosty projekt – powiedział Tusk.

Premier odpowiada

Premier Mateusz Morawiecki już odpowiedział na propozycję Tuska. Odwiedzający Dąbrowę Tarnowską premier został zaproszony przez dziennikarzy do komentowania sprawy. – To element manipulacji i fałszywej propagandy. PiS uważa, że ​​miejsce Polski jest w UE” – powiedział. – Trzeba też podkreślić, że jesteśmy suwerennym państwem, nie działamy pod dyktando Brukseli ani żadnego innego Naszej suwerenności nie można zrzec się tylko dlatego, że ktoś źle interpretuje traktatów – dodał.

– Pomijając propagandowy aspekt tego wystąpienia, jesteśmy w stanie podjąć oświeconą dyskusję na ten temat – zakończył.

Informacje o vitzon

i co ja mam niby wpisac bla bla bla
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s